Weryfikujemy przyszłość
PL
EN

Udane zastosowanie sondy do testowania złącz FAKRA ułatwia proces testowania w firmie Continental

Kontakt

IMT Technologies & Solutions Sp. z o.o.

20.5.2021

Testowanie transmisji sygnału radiowego o wysokiej częstotliwości jest segmentem o rosnącym zapotrzebowaniu, szczególnie ze względu na coraz bardziej wymagające aplikacje w danej branży. Obecnie nasi Klienci mogą się pochwalić znacznym udoskonaleniem i lepszą stabilnością procesów testowania dzięki zastosowaniu sond firmy Feinmetall.

 

Udane zastosowanie sondy do testowania złącz FAKRA ułatwia proces testowania w firmie Continental

Do przenoszenia sygnału o wysokich częstotliwościach służy cały szereg specjalnych złącz i rozwiązań, które należy dokładnie testować. Do samego testowania przeznaczone są tzw. sondy wysokoczęstotliwościowe. Jedną z nich jest sonda HF66-0017, służąca do testowania złącz typu FAKRA.

Sonda HF66-0017 pomaga w procesie testowania również u naszego znaczącego Klienta, w firmie Continental w czeskim Brandysie nad Labem.

Przedstawiciel firmy Continental bardzo pozytywnie wyraził się na temat stabilności sondy. „Sonda HF66-0017 od firmy Feinmetall to świetna innowacja w zakresie testowania złącz typu Fakra. Dzięki sprężynującemu systemowi naprowadzania bardzo wyraźnie wzrosła niezawodność kontaktu i jednocześnie obniżyła się liczba przerw w sygnale w czasie testowania o osiemdziesiąt procent. Na dane rozwiązanie z całą pewnością liczymy również w ramach innych projektów.”

Szczegóły o produkcie

Sonda HF66-0017 przeznaczona jest bezpośrednio do zapewnienia kontaktu ze złączem Fakra-male. Produkt posiada innowacyjny system wahadłowego naprowadzania za pomocą sprężyny nad kołnierzem, co zmniejsza obciążenie testowanego złącza i eliminuje drobne niedokładności podczas pozycjonowania testowanego produktu. Dzięki temu proces zapewnienia kontaktu jest bardziej niezawodny, sonda potrafi dostosować się do drobnych zmian pozycji podczas naprowadzania, co z kolei eliminuje ryzyko uszkodzenia testowanego złącza. W ramach aplikacji możliwe jest podłączenie sondy do przewodu łączeniowego z końcówką MCX-male.

System „pływającego” naprowadzania dostępny jest również dla innych, standardowych złącz, takich jak HSD, H-MTD lub złącza mini fakra.

Więcej informacji o sondach wysokoczęstotliwościowych znajdziesz w opisie produktu tutaj

 

A może dana sonda rozwiąże również Twój problem? Zwróć się do nas, zawsze służymy pomocą!

Nahoru